Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba?

Ile kosztuje wstawienie sztucznego zęba? Nie od dziś wiadomo, ze o swoje zęby należy odpowiednio się troszczyć. Nie sposób nie zauważyć, że niezmiernie przydatne są regularne wizyty u lekarza stomatologa. Warto wybrać się do dentysty przynajmniej raz w roku i każdorazowo wtedy, gdy odczuwamy nieprzyjemne dolegliwości.

Niestety, w niektórych przypadkach konieczne okazuje się usunięcie zębów. Wówczas warto zdecydować się na implanty. Dzięki nim można pozbyć się nieestetycznie wyglądającego uśmiechu i zastąpić go nowym, atrakcyjnym. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż z implantami wiążą się bardzo duże koszty. Dobrze jest także wiedzieć, jak przebiega wstawianie sztucznego zęba.

Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych?

ZĘBY IMPLANTY – ILE KOSZTUJĄ?Zainteresowanie implantami zębowymi stale rośnie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż dzięki implantom można rozwiązać naprawdę wiele problemów. Przede wszystkim, implanty https://doboszimplanty.pl/implanty/ są w stanie sprawić, że pozbędziemy się brzydkich, zżółkniętych i zniszczonych zębów. Ponadto, pomogą nam one, jeżeli nasze zęby zostały wcześniej poddane ekstrakcji. Warto mieć świadomość tego, iż korony zębowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Kiedyś dość dużym zainteresowaniem cieszyły się korony złote, choć obecnie nie są one tak popularne. Korony akrylowe także są dostępne. Jedną z opcji mogą być również korony metalowe licowane akrylem. Jeżeli nie wiemy, na jaki rodzaj rozwiązania się zdecydować, nie pozostaje nam nic innego, jak poradzić się swojego stomatologa bądź chirurga szczękowego. Warto jednak nadmienić, że aktualnie najwięcej osób decyduje się na korony porcelanowe, a także metalowe, ale licowane porcelaną. Niestety, koszt związany z implantem zęba może być bardzo duży. Zazwyczaj za implant jednego zęba będziemy musieli zapłacić 3500 złotych. Nie da się więc ukryć, że jest to niesamowicie duży koszt, zwłaszcza jeżeli zależy nam na dużej ilości implantów. Warto byłoby mieć świadomość tego, iż cennik może być różny u różnych stomatologów. Nie pozostaje nam więc nic innego jak przejrzenie kilku lub nawet kilkunastu różnych ofert.

Jak wygląda zabieg?

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż zabieg implantacji przebiega w kilku etapach. Wstawianie implantu zęba bądź zębów jest więc dość skomplikowane. Pierwszym z etapów jest rzecz jasna wszczepienie implantu zęba, czyli tak zwanego sztucznego korzenia. Na tym jednak nie koniec. Później należy wkręcić specjalną śrubę gojącą. Trzecim etapem jest zamocowanie w implancie korony. Korona to nic innego jak sztuczny ząb. Aby móc wykonać implant stomatologiczny zęba https://doboszimplanty.pl/cennik/  bądź zębów konieczne staje się wykonanie zdjęcia pantomograficznego zębów. Dzięki temu, dentysta będzie mógł ocenić czy można w ogóle wstawić w danym miejscu implant. Okazuje się bowiem, że nie w każdym przypadku jest to możliwe. Jeżeli stan kości szczęki nie pozwala na wszczepienie implantu, stomatolog na pewno znajdzie dla nas inne rozwiązanie. Być może, dzięki jego zastosowaniu możliwe będzie wykonanie implantu w przyszłości. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest to regułą. Należy mieć także świadomość tego, że wykonywanie implantu bądź implantów to dość poważny zabieg chirurgiczny. Konieczne jest więc zastosowanie znieczulenia miejscowego bądź w niektórych przypadkach znieczulenia ogólnego. Lekarz chirurgii szczękowej zastosuje najlepsze ze wszystkich możliwych rozwiązań. Przed zabiegiem, jak i po nim należy postępować zgodnie z zaleceniami specjalisty.

Jak wybrać dobrego stomatologa?

Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób wybrać dobrego stomatologa. Na tak postawione pytanie nie da się jednak udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Każdy może mieć bowiem nieco inne oczekiwania. Pamiętajmy o tym, że nie każdy stomatolog zdecyduje się na wykonanie implantów. Doskonale byłoby więc, gdyby dentysta był jednocześnie chirurgiem szczękowym. Wskazane będzie zapoznanie się z ofertami poszczególnych specjalistów działających w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Największy wybór specjalistów będziemy mieli rzecz jasna w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Najlepiej przejrzeć strony internetowe poszczególnych specjalistów. Wówczas dowiemy się, jaki zakres usług proponują poszczególne gabinety. Najlepiej będzie, jeżeli udamy się do stomatologa, który posiada nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również i doświadczenie. Wówczas prawdopodobieństwo tego, że będziemy zadowoleni z usługi jest wysokie.

Nie sposób zaprzeczyć też i temu, że pomocne są opinie. Warto więc zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych stomatologów. Im więcej pozytywnych opinii, tym większe prawdopodobieństwo tego, że dany stomatolog jest dobry i nam pomoże. Cenniki również zwracają uwagę. Nie należy kierować się jedynie kryterium cenowym. Cena zawsze powinna iść w parze z jakością. W przeciwnym razie naprawdę wyjątkowo trudno będzie nam znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jeżeli zamierzamy zrobić więcej niż jeden implant zęba, dobrze byłoby porozmawiać z dentystą o możliwości jakiejś zniżki. Wielu stomatologów oferuje niższą cenę za wykonanie kilku implantów. Takie rozwiązanie może być więc bardziej opłacalne.