Jak zrobić cosplay Jinx?

Jak zrobić cosplay Jinx?

Jak zrobić cosplay Jinx? League of Legends to znana na całym świecie sieciowa gra komputerowa, a postacie w niej występujące mają rzesze wiernych fanów. Wielu z nich decyduje się spróbować swoich sił w cosplayu, a wśród najczęstszych wyborów znajduje się Jinx. Jak zrobić cosplay tej postaci?

Skąd wzięła się popularność League of Legends?

Gra, znana również pod skrótowcem LoL, została wydana w 2009 roku i po dziś dzień jest jedną z najpopularniejszych gier komputerowych o charakterze sieciowym na świecie. Nic dziwnego – miała solidne podstawy. Stworzona została bowiem na bazie dwóch innych szalenie popularnych i lubianych tytułów, a były nimi Defence of the Ancients (znane jako DotA) oraz Warcraft III: The Frozen Throne. W rezultacie gra zostala znakomicie przyjęta zarówno przez graczy, jak i krytyków, a sklepy z akcesoriami do cosplayu przeżyły istny szturm fanów chcących wcielić się w postacie znane z LoLa.

Kim jest Jinx?

Jinx jest jedną z postaci dostępną w sieciowej grze League of Legends – dołączyła do obsady w 2013 roku. Znana jest jako wystrzałowa wariatka – ta porywcza kryminalistka nienawidzi nudy. Wszędzie gdzie się pojawia spodziewać można się wybuchowej, morderczej zabawy. Tak przedstawiona postać musiała zdobyć zapalonych fanów – ma ich na świecie całe mnóstwo. Historia jej pochodzenia nie jest dokładnie znana, co tylko podsyca ciekawość i fascynację graczy na całym świecie. Złamana przez życie dziewczyna, czy duch chaosu? Nigdy nie dowiemy się, kim naprawdę jest Jinx, choć spodziewać się można, że potrafi wyczyniać zabójcze cuda przy użyciu taśmy mcgyvera.

Jak wygląda Jinx?

Jinx z LoLa intryguje już swoim wyglądem. To wysoka kobieta o dosyć atletycznej budowie, z biodrami wysuniętymi do przodu. Jej charakterystyczny uśmiech przyciąga oko nie mniej niż długie, niebieskie włosy i zapadający w pamięć, różowo-czarny strój ozdobiony pasem z nabojami. Odtworzenie jej stroju wymagać będzie więc konkretnych zakupów w sklepie z akcesoriami do cosplayu.

Jak zrobić włosy Jinx?

Zaczynając od głowy – zaczynamy od razu od jednego z największych wyzwań. Włosy Jinx zdają się być nie do podrobienia. Poza opadającą na twarz długą grzywką, mamy tu jeszcze dwa, sięgające ziemi warkocze. Trudno się spodziewać, żeby ktokolwiek z nas miał aż tak długie włosy. Nawet jeśli je przedłużymy, nasze włosy musiałyby dosłownie ciągnąć się po ziemi, by po zaplataniu ich w warkocze sięgały nam do kostek. Farbowanie tak długich włosów na nienaturalnie niebieski kolor prawdopodobnie też nie byłoby ani łatwym, ani tanim przedsięwzięciem. Alternatywą jest jednak zakup odpowiedniej peruki.

Co charakteryzuje twarz Jinx?

Mogłoby się wydawać, że twarz Jinx stanowi przede wszystkim wyraźny, charakterystyczny makijaż. Ciemne, purpurowe usta i takie same cienie wokół oczu osadzone na trupiobladej twarzy pozbawionej konturowania czy rumieńców – czy to wystarczy, by odtworzyć Jinx? Otóż nie. Znacząca jest także ekspresja. Szeroko otwarte oczy i złowieszczy uśmiech, często odsłaniający wampirze zęby i wystawiony język – to właśnie to stanowi kwintesencję twarzy Jinx. Mimikę musimy dokładnie przećwiczyć przed lustrem, zaś wampirze zęby zakupimy w sklepie z akcesoriami do cosplayu.

Jak zrobić cosplay Jinx?

Jak zrobić cosplay Jinx?
Jak zrobić cosplay Jinx?

Wciąż jeszcze czeka nas nie lada wyzwanie – odtworzenie stroju postaci. Na szczęście dużą pomocą będzie tu dla nas pianka do cosplayuW pierwszej kolejności odtworzyć musimy biustonosz Jinx. Jego prawa strona to czarna skóra, zaś lewa zrobiona jest z materiału w naprzemiennie występujące, różowe i fioletowe pasy. Bez trudu uszyjemy taki strój, nawet jeśli nie dysponujemy maszyną do szycia. Nie musimy troszczyć się o to, by biustonosz dobrze podtrzymywał biust. Przed założeniem kostiumu wymodelujemy go taśmą mcgyvera. Pamiętać należy natomiast o tym, że u dołu biustonosza znajduje się pas z nabojami. Bez trudu możemy uformować go przy pomocy pianki do cosplayu, Jako nabojów warto użyć lekkich elementów – najlepiej z plastiku lub miękkiej pianki, aby wygodnie było go nosić. Podobny pas znajduje się na dolnej części stroju Jinx. Stanowią go przede wszystkim fioletowe figi. Prawa noga Jinx jest naga, zaś lewą możemy przyodziać w fioletową pończochę. Warto zwrócić uwagę na obuwie. Jinx nosi wysokie buty wojskowe typu glany. Obuwie jest czarne, z fioletowymi sznurówkami. Pozostaje jeszcze wciąż kilka brakujących elementów. Są nimi przede wszystkim pasy na udach Jinx, w których trzyma ona broń. Takie pasy wykonamy z materiału, skóry lub pianki do cosplayu. O ich mocowanie nie musimy się martwić. Aby pozostawały na właściwym miejscu, łatwo przytwierdzimy je tam taśmą mcgyveraCzego brakuje? Tatuaży! Znajdują się praktycznie na całym ciele Jinx. Farby lub markery do ich wykonania znajdziemy w sklepie z akcesoriami do cosplayu. Nie zapomnijmy też o charakterystycznych pozach postaci. Jeśli chcemy wcielić się w Jinx i wypaść wiarygodnie, musimy wcześniej je przećwiczyć, najlepiej już po wykonaniu stroju, aby wiedzieć jak się ustawiać, by poprawnie go eksponować. Bez tego nasze odwzorowanie postaci Jinx może być dalekie od doskonałości.