Jak zaplanować wakacje nad morzem?

Jak zaplanować wakacje nad morzem?

Jak zaplanować wakacje nad morzem? Nie da się ukryć, że okres wakacyjny jest bardzo przyjemnym okresem, w którym planujemy poopalać się, kąpać w morzu, odpocząć oraz pozwiedzać urokliwe miejsca i krajobrazy. Jednak wyjazd na wakacje jest sporym przedsięwzięciem. Od czego należy zacząć?

Wybór miasta

Oczywiście na samym początku musimy wybrać termin, w którym chcemy wyjechać. Jeśli mają to być wakacje z dziećmi szkolnymi, to powinniśmy wybrać miesiąc lipiec bądź sierpień. Przy planowaniu konkretnego terminu warto sprawdzić prognozy pogody. Niestety w Polsce słoneczna pogoda nie panuje przez całe wakacje. Z drugiej strony trudno jest wybrać termin na podstawie długoterminowej prognozy pogody. Prognozy te są mało wiarygodne. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jaką pogodę będziemy mieli za miesiąc czy też nawet za dwa tygodnie. 

Jeśli wybraliśmy już konkretny termin, to pora na wybór miasta. Wiemy już, że mają to być wakacje nad morzem. Szukamy zatem urokliwego miejsca na północy naszego kraju. Można postawić na duże miasta takie jak Gdańsk, Sopot, Gdynia czy też Ustka. Jeśli wolimy nieco mniejsze miejscowości to można wybrać Łebę czy też Jastrzębią Górę. Z kolei zwolennicy najmniejszych miejscowości/mieścin mogą się zdecydować na Rowy czy też Trzęsacz. Są to oczywiście jedynie propozycje. Wybór jest znacznie większy. Nie można nikomu nic narzucać, ponieważ jedni z nas wolą odpoczywać w dużych miastach, a inni w małych mieścinkach, gdzie panuje cisza i spokój. W danym miejscu sprawdźmy dostępność do restauracji, sklepów, miejscowych atrakcji oraz oczywiście do morza. Im bliżej plaży tym lepiej.

Wybór hotelu, domku, campingu czy też kwatery prywatnej

Na wakacje nad morzem wybieramy się na tydzień bądź dwa. W związku z tym musimy się gdzieś zatrzymać. Wybór miejsc noclegowych jest naprawdę ogromny. Możemy wybierać w rozbudowanej bazie hoteli, domków wypoczynkowych, campingów czy też kwater prywatnych. Spędzanie wakacji nad morzem w każdym z tych miejsc ma swój urok. W tej sytuacji również bardzo dużo zależy od naszego gustu. W dużej mierze ważny jest tutaj nasz budżet.

Im budżet jest wyższy, tym możemy bardziej zaszaleć. Możemy wypoczywać w pięciogwiazdkowym hotelu, ale równie dobrze wypoczniemy także na campingu. Najdroższe są oczywiście hotele. Najtańsze pola campingowe, a w przystępnej cenie znajdziemy kwatery prywatne. Możemy wykupić sobie noclegi z pełnym wyżywieniem, jak i także bez wyżywienia. W większości kwater mamy do dyspozycji kuchnię, w której samodzielnie możemy przyrządzać posiłki czy też możemy jadać na mieście w restauracjach oraz barach szybkiej obsługi.

Dojazd na wakacje

Jeśli się już zdecydowaliśmy na wakacje nad morzem to musimy jakoś się tam dostać. Najdalej mają mieszkańcy Zakopanego. Jednak z każdej strony Polski znajdziemy połączenia komunikacyjne. Najpopularniejszym środkiem transportu jest oczywiście pociąg. Siatka połączeń jest bardzo rozwinięta. Pamiętajmy także, że podróż pociągiem wydaje się najbardziej komfortowa. Na wakacje nad morzem dowiozą nam również autokary. Autokarów także jest dosyć sporo.

Wiele osób jednak decyduje się pomimo dobrze rozbudowanej komunikacji podróżować własnym samochodem. Podróżując samochodem mamy na pewno największą wygodę. Nie jesteśmy od nikogo uzależnieni. Możemy wyjechać z domu o której chcemy i robić sobie przerwy po drodze tak często  jak chcemy. Szczególnie docenimy podróż samochodem na wakacje nad morzem z dziećmi. Częste zatrzymywanie się na siku oraz na picie będzie bezproblemowe. Dla osób, które dysponują nieco wyższym budżetem można polecić podróż samolotem, na przykład do Gdańska. Oczywiście jest to rozwiązanie najbardziej korzystne pod względem czasowym. Musimy się jednak liczyć z tym, że bilet będzie najdroższy. Niestety nie mamy na to żadnego wpływu.

Czy wakacje nad morzem muszą kosztować fortunę?

Mówi się nie od dzisiaj, że wakacje nad morzem są bardzo kosztowne. Zgadza się. Jednak czy wakacje nad morzem muszą kosztować fortunę? Jeśli na ich zaplanowanie poświęcimy odpowiednio dużo czasu, to możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Najczęściej wakacje wydają się bardziej przyjemne pod względem finansowym w momencie, gdy planujemy na kilka miesięcy wcześniej czy też nawet pół roku wcześniej. Oczywiście wszystko jest zależne jak bardzo aktywnie chcemy spędzić wakacje. Jeśli planujemy kurs nurkowania czy też popularny ostatnimi czasy wakesurfing musimy się liczyć z kosztami nieco wyższymi. W takiej sytuacji musimy skorzystać z wypożyczali deski do wakesurfingu.

Zarówno nurkowanie, jak i także wakesurfing nie należy do najprostszych sportów, ale wakacje to świetna okazja, aby nauczyć się bawić na całego w wodzie. Szczególnie godne polecenia są kursy nurkowania dla dzieci. Jak to się mówi – dla chcącego nic trudnego. Na pewno wakacje nad morzem w Polsce będą tańsze, niż wakacje na Sycylii. Już dziś możesz planować swoje kolejne wakacje. Dopnij wszystko na ostatni guzik, a unikniesz niepotrzebnych nerwów oraz stresu. Podczas urlopu należy się odstresować, a nie dodawać sobie stresujących sytuacji.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl