Jak stosować witaminę D w kroplach

Jak stosować witaminę D w kroplach

Jak stosować witaminę D w kroplach – chyba każdy z nas zna tabletki czy też kapsułki, w których są zamknięte niezmiernie ważne składniki leków czy też suplementy diety. Ostatnio jednak znacznie rośnie popularność jeszcze całkiem innej formy. O czym mowa? Mamy na myśli witaminę D w kropelkach zarówno dla dzieci, jak i także dla dorosłych. Zapoznajmy się z tą postacią witaminy.

Świetna alternatywa dla kapsułek oraz dla tabletek

Większość z nas kojarzy krople do nosa czy też krople do oczy. Jednak okazuje się, że w postaci płynnej można także zamknąć bardzo ważne składniki dla zdrowia jak roślinne ekstrakty czy też witaminy i codzienne je stosować w sposób doustny. Takowa forma ma naprawdę wielu zwolenników. Wiąże się to z jej cechami, jak i także z wygodą stosowania.

Jak stosować witaminę D w kroplach
Jak stosować witaminę D w kroplach

Wiele osób po prostu za zwykłymi kapsułkami czy też tabletkami nie przepada. Z jednaj strony dosyć szybko się je przyjmuje, ale z drugiej wciąż wiele osób ma problemy z połykaniem. Niektórzy nawet doświadczają wymiotnych odruchów lub też dużego strachu (nawet całkiem uzasadnionego), że tabletka się nam zatrzyma w gardle. Takowy strach objawiać się nawet może reakcjami fizycznymi organizmu, na przykład zasychaniem gardła.
Kwestia przyjmowania tabletek oraz kapsułek staje się niezwykle istotna, kiedy to dotyczy dzieci. Dzieci są o wiele bardziej narażone na problemy z połykaniem czasami nawet dużej kapsułki. Dlatego właśnie witaminy w kroplach są dla dzieci wręcz genialnym rozwiązaniem, które także usuwa ryzyko.

O kroplach

Witaminy pod postacią kropel dla dzieci oraz dla dorosłych mają jeszcze jedną niezwykle ważną przewagę nad postaciami najbardziej standardowymi. Możemy je dodać do soku, wody, napoju i po prostu wypić. Wtedy nie zauważamy nawet, że przyswajamy porcję bardzo ważnych aktywnych substancji. A jak jest to pomocne, wie chyba każda mama, która już próbowała zmagać się z grymaszeniem dziecka. Niestety dzieci bardzo negatywnie reagują na niedobry syropek czy też na połknięcie tabletek.

Bardzo ważny jest również sam argument o biodostępnością. Co rozumiemy pod tym terminem? Chodzi o to, że na przykład witamina C właśnie w kroplach może być wykorzystywana szybciej przez nasz organizm. Dlaczego? Z czego to wynika? Wynika to z tego, że nasz organizm w przypadku tabletki czy też kapsułki, musi w pierwszej kolejności uporać się z otoczką żelatynową, a później dopiero dociera do składników aktywnych, które tak naprawdę nas interesują. W przypadku postaci płynnej proces wchłaniania rozpoczyna się o wiele, wiele szybciej.

Ważne substancje, jak chociażby witaminy dla osób dorosłych oraz dla dzieci mają określone swoje dawkowanie. Dzięki zakraplaczowi bardzo wygodnemu możemy określić dokładnie dawkę. Nawet możemy wygodnie przyjmować połowę dawki czy też nawet mniej. Jest to naprawdę bardzo precyzyjne. Również dawkowanie dla dzieci jest najczęściej mniejsze niż dla osób dorosłych. W związku z tym takowa postać ułatwia nam zdecydowanie stosowanie.

Skład bez żadnych dodatków

W kroplach oczywiście najważniejsze są konkretne już substancje aktywne. Chodzi nam o ekstrakty czy też o witaminy. Ale krople na to pozwalają, żeby do minimum ograniczyć dodatki technologiczne mało wartościowe, które niestety muszą się znaleźć w kapsułce czy też w tabletce. W kroplach wystarczy dosłownie składnik aktywny, nośnik i już. Jako nośnik bardzo często się pojawia tłuszcz. Najczęściej jest to olej, w którym niektóre witaminy bardzo dobrze się rozpuszczają. Wybierajmy właśnie takie witaminy w kroplach dla osób dorosłych, jak i także dla dzieci, które w swoim składzie nie posiadają żadnych dodatków niepotrzebnych. Mowa tutaj o słodzących substancjach.

Witamina D w kroplach – jak ją stosować?

Nie możemy zapominać o bardzo ważnej i istotnej witaminie D. Jest ona bardzo ważna dla naszych zębów oraz dla naszych kości. Pozwala naszym mięśniom na działanie prawidłowe. Wspiera do tego odporność. Pomaga nam w utrzymaniu poziomu prawidłowego wapnia we krwi. Witamina D także rozpuszcza się w tłuszczach, dlatego kiedy się ją stosuje w kroplach, to zazwyczaj nie ma kompletnie potrzeby spożywania tłuszczów dodatkowych.

Każda osoba zainteresowana przyjmowaniem witaminy D w kroplach powinna znaleźć odpowiedź na pytanie – jak się ją stosuje. Wszystko jest zależna od naszej grupy wiekowej. Jednak obojętnie w jakiej grupie wiekowej jesteśmy krople przyjmuje się doustnie.

Wcześniaki powinny otrzymywać dwie krople na dobę. Po ukończeniu czterdziestego tygodnia życia dawka powinna zostać zmniejszona. Jeśli chodzi o noworodków oraz niemowlęta do dwunastego miesiąca życia, to w zupełności wystarczającą dawką jest jedna kropla na dobę. Z kolei dzieci, które ukończyły roczek oraz młodzież i osoby w wieku podeszłym powinny przyjmować na dobę dwie krople. Osoby dorosłe, którym zależy na zapobiegnięciu osteoporozy powinny przyjmować dokładnie dwie krople na dobę.

Oczywiście przez zastosowaniem kropli, warto się zapoznać dokładnie z dołączoną ulotką, aby nie było żadnych wątpliwości. Jest to niezmiernie ważne. Przekonajmy się do stosowania witamin pod postacią kropel, ponieważ jest to naprawdę wygodne.