Sztuczne kwiaty, czyli aranżacja wnętrz dla miłośników natury

Sztuczne kwiaty, czyli aranżacja wnętrz dla miłośników natury

Sztuczne kwiaty, czyli aranżacja wnętrz dla miłośników natury – zdecydowana większość osób decyduje się na ozdobienie nie tylko domu, ale także i miejsc pracy np. biur roślinami. Są to nie tylko żywe rośliny, ale także i sztuczne, z których również można stworzyć wyjątkowe dekoracje, które mogą pozostać na dłużej.

Nieprawdą jest, że rośliny naturalne są o wiele piękniejsze od sztucznych – obecnie coraz więcej produkuje się sztuczne kwiaty doskonale odwzorowujące strukturę żywych kwiatów. Jakie są zalety sztucznych roślin? Co sprawia, że warto je wybrać? Jakie sztuczne rośliny są najczęściej wybierane? Wazon czy doniczka? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Sztuczne rośliny jako ozdoba pomieszczeń

Dla wielu osób i pracodawców wystrój wnętrz ma istotne znaczenie. Pomieszczenia z drzewkami, trawami ozdobnymi czy kwiatami poprawiają samopoczucie. Ich widok wzmacnia pozytywne nastawienie i sprawia, że mamy poczucie bliskości natury. Niegdyś sztuczne rośliny nie były tak często wybierane, jak obecnie. Co sprawia, że wolimy takie, zamiast żywych roślin?

Rośliny naturalne słabo znoszą pomieszczenia klimatyzowane bądź takie, w których jest zbyt mała lub duża wilgotność. Niektóre rośliny żywe powinny mieć dostęp do słońca, ale nie zawsze jest to możliwe. W takich sytuacjach pomocne mogą być sztuczne rośliny, które nie potrzebują żadnych warunków ani szczególnej uwagi.

Sztuczne kwiaty, krzewy oraz drzewka bardzo często wyglądają jak żywe. Ich niewątpliwą i największą zaletą jest fakt, że nie trzeba ich pielęgnować – podlewać czy zmieniać wody.

Dobór sztucznych roślin do danego wnętrza

Sztuczne kwiaty, czyli aranżacja wnętrz dla miłośników natury
Sztuczne kwiaty, czyli aranżacja wnętrz dla miłośników natury

Wybór koloru, wielkości oraz kształtu danej sztucznej rośliny powinien być zależny od wyglądu danego wnętrza. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że roślina idealnie wkomponuje się w wystrój danego pomieszczenia. Inne rośliny wybierzemy do domu, a inne do biura. W zależności od upodobań można zdecydować się na różne dodatki takie jak pojedyncze liście, wiszące gałązki czy owoce. Dobrym pomysłem jest też dopełnienie z użyciem ozdobnych donic czy białych kamyków.

Sztuczne rośliny zapewniają szerokie pole do tworzenia różnorodnych aranżacji w jakimkolwiek klimacie. Jeżeli uwielbiamy klimat tropikalnych wysp, możemy zdecydować się na palmy kokosowe bądź bananowe. Jeśli natomiast zależy nam na uzyskaniu Japońskiego klimatu, możemy wybrać sztuczne drzewka Bonsai bądź charakterystyczne pędy bambusa. Jeżeli jesteś znudzony europejską roślinnością, z którą masz styczność na co dzień, wybierz którąś z opisanych propozycji bądź pójdź w całkowicie inną stronę i ozdób swoje wnętrze kaktusami oraz meksykańskimi motywami.

Sztuczne rośliny doniczkowe

Sztuczne kwiaty w doniczkach pasują do wszystkich wnętrz. Ozdoby w takiej postaci przyciągają uwagę. Można je postawić w każdym miejscu, niezależnie od tego czy w danym pokoju jest wilgotno czy sucho. Wyglądają one najładniej na parapetach, szafkach bądź półkach. Ogromną ich zaletą jest to, że nie wabią owadów i są łatwe w pielęgnacji. Minusem może być fakt, że nie pachną, ale może być to plusem w przypadku umieszczania ich w biznesowych pomieszczeniach, gdzie mocny zapach może rozpraszać.

Sztuczne kwiaty doniczkowe wyglądające jak żywe zdarzają się coraz częściej, bardzo ciężko można je odróżnić od żywych. Decydując się na takie ozdoby, możemy wybrać doniczkę w stylu pasującym do naszego wnętrza.

Sztuczne kwiaty w wazonie – dlaczego warto?

Sztuczne rośliny w wazonach są idealne do postawienia na stole. Latem oraz wiosną można wkładać do wazonów świeże bukiety, ale zimą jest to prawie niemożliwe i dodatkowo kwiaty w takiej porze roku szybciej więdną. Dlatego też dobrym pomysłem są właśnie sztuczne kwiaty, o które nie trzeba szczególnie dbać. Jest to niezwykle trwała ozdoba, która nigdy nie zwiędnie i będzie przyciągać wzrok każdej osoby, która ceni sobie naturę. Dobrym wyborem mogą być gałązki kwitnącej magnolii, sztuczne trawy lub ogromne liście monstery. Można oczywiście dowolnie skomponować bukiet i wybrać kwiaty według własnego uznania. Kwiaty w salonie umieszczone w ozdobnym wazonie sprawią, że nawet najbardziej proste wnętrze zyska nowy i wyjątkowy wygląd.

Jak wzbogacić aranżację ze sztucznych roślin?

Sztuczne kwiaty oraz drzewa sprawiają, że nasze wnętrza mogą zyskać wyjątkowy wygląd. Aby wzbogacić aranżację, możemy użyć dodatkowych elementów dekoracyjnych. Jeżeli mamy przestronne pomieszczenia i uwielbiamy ozdoby, sztuczne kwiaty mogą wyglądać jeszcze piękniej przy fontannach, które będą dodatkowo nawilżają powietrze. Na rynku są dostępne zarówno klasyczne fontanny przypominające te naturalne, jak i nowoczesne. Często wybierane są także figury oraz rzeźby, które mogą wypełnić puste miejsca w pomieszczeniach. Do ogromnych salonów dobrym rozwiązaniem mogą być także kolumny w stylu greckim lub jońskim. Sztuczne kwiaty i drzewka przy dekoracjach lustrzanych optycznie powiększają pomieszczenia. Lampki LED dodają także uroku. Możliwości wystroju wnętrz są ogromne i jedynym ograniczeniem może być nasza wyobraźnia.