Na co zwracać uwagę szykując komputery do pracy na czas pandemii?

Na co zwracać uwagę szykując komputery do pracy na czas pandemii?

Na co zwracać uwagę szykując komputery do pracy na czas pandemii? Praca w domu może być prawdziwą walką, zwłaszcza jeśli nie jesteś w pełni przygotowany. Stałe zaopatrzenie w przekąski i napoje to dobre na początek, ale trzeba też zainwestować we wszystkie urządzenia i produkty, które pomogą Ci efektywnie pracować w biurze. Oznacza to, że będziesz musiał poświęcić trochę gotówki na krzesło biurkowe, klawiaturę, mysz, zestaw słuchawek, a nawet laptopa. Możesz spróbować i kontynuować podstawową i niewygodną konfigurację, ale stare nawyki ciężko umierają, a narzekanie jest nieuniknione.

Jakie jest najważniejsze urządzenie dla twojego domowego biura?

Każdy będzie miał inne priorytety, jeśli chodzi o wyposażenie biura domowego w niezbędne produkty. Dla niektórych, krzesło będzie na szczycie listy. Będziesz na nim siedział cały dzień, więc go dostaniemy. Jeśli spodziewasz się pracować w głośnym otoczeniu, przyda Ci się zestaw słuchawek z funkcją redukcji hałasu. Podobnie, jeśli cierpisz na bóle stawów, ergonomiczny zestaw klawiatury i myszy powinien być czymś, co należy poważnie rozważyć. Rozumiemy, że każdy ma inne potrzeby, ale najważniejszym urządzeniem dla Twojego domowego biura jest laptop. To nie podlega dyskusji – komputery do pracy są najważniejsze.

Jeśli pracodawca nie zapewnił laptopa, który można wziąć do domu, prawdopodobnie można skorzystać z aktualizacji do czegoś, co może obsłużyć obciążenie pracą. Na szczęście, istnieje absolutnie mnóstwo imponujących urządzeń na rynku, które oferują moc, wydajność i przenośność. Jest to po prostu kwestia znalezienia modelu, który działa dla Ciebie.

Jakie są najlepsze komputery do pracy w domu?

Zawsze miło jest mieć opcje przy zakupie, ale zbyt duży wybór może stanowić problem. Skąd masz wiedzieć, który laptop jest dla Ciebie najlepszy, gdy wszystko wygląda dobrze na swój sposób? To ważne, aby zrobić swoje własne badania, ale zrobiliśmy większość ciężkiej pracy i ustawione w kolejce wybór najlepszych opcji, aby cały proces był znacznie łatwiejszy.

Jak kupić laptopa z systemem Windows do pracy w domu?

Jeśli jesteś zatrudniony przez większego pracodawcę, najpierw sprawdź, czy w międzyczasie nie dostarczą Ci laptopa. Jeśli masz szczęście, może pozwolą ci wybrać jeden i zapłacić za niego.

Na co zwracać uwagę szykując komputery do pracy na czas pandemii?
Na co zwracać uwagę szykując komputery do pracy na czas pandemii?

Najważniejszym czynnikiem do rozważenia jest wydajność Twojego laptopa. Nigdy nie poleciliśmy nikogo, kto chciałby wykonywać ciężką pracę biurową z dużą ilością arkuszy kalkulacyjnych, aby kupił laptopa z czymś mniejszym niż poniższe specyfikacje: Intel Core i3 (lub m3) lub AMD Ryzen 3 (należy pamiętać, że Intel Celeron, Pentium i Atom, i AMD serii A i Athlon są les powerful niż Core i i chipy Ryzen) 4GB Ram 128GB SSD Full HD (1080p).

To może kosztować zaledwie 2000 zł Takie komputery do pracy to minimum. Dla bardzo dobrego doświadczenia, lepiej dążyć do: Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5 8GB Ram 256GB SSD Full HD (1080p). Jeśli komputery do pracy mają być przenośne, powinny ważyć poniżej 1,5 kg

Wi-fi

Również prędkość wi-fi na każdym laptopie jest niezwykle ważna – komputery do pracy muszą się ze sobą komunikować. Aby upewnić się, że w pełni wykorzystuje on Twoją domową sieć wi-fi możesz przeprowadzić testy. Być może najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że laptopy z dyskami półprzewodnikowymi (SSD) są znacznie szybsze niż ich inne identyczne odpowiedniki z dyskami twardymi (HDD). Większość laptopów jest obecnie dostarczana z dyskami SSD, ale niektóre tańsze modele nadal posiadają dyski twarde (HDD).

Łącze

Internet nie powinien stanowić problemu, ponieważ szczyt wykorzystania jest wieczorami, kiedy wiele osób odtwarza filmy, telewizję lub gra w gry takie jak Fortnite. Nawet jeśli wszyscy zaczynają rozmawiać na czacie wideo, w ciągu dnia jest wystarczająco dużo miejsca dla pracowników domowych. Należy jednak zadbać aby komputery do pracy miały nieograniczony dostęp do szerokopasmowego Internetu dla firm, albo komórkowy backup oparty na routerze komórkowym, takim jak Mifi, albo uwięzić smartfon lub cokolwiek innego.

Tak czy inaczej, plan B powinien zawierać alternatywne urządzenie – smartfon lub tablet z klawiaturą Bluetooth, lub zapasowy laptop – oraz alternatywny sposób podłączenia do biura, nawet jeśli oznacza to korzystanie z hotspotu zaparkowanego poza lokalną kawiarnią. Sortuj wszystkie szczegóły dotyczące logowania i połączenia oraz przetestuj je, zanim będą rzeczywiście potrzebne. Prawdopodobnie nie będziesz w stanie wykonać wiele pracy bez połączenia z Internetem – komputery do pracy bez łącza niewiele są warte.

Jakie komputery do pracy najbardziej mobilne?

Należy również wziąć pod uwagę jego wagę i rozmiar. Jeśli pracujesz przy biurku, możesz potrzebować większego laptopa, z 15-calowym ekranem. Są one bardziej nieporęczne, więc jeśli pracujesz z kanapy lub nawet z łóżka, możesz potrzebować czegoś nieco mniejszego, np. modelu 13- lub 14-calowego.

Żywotność baterii ma także znaczenie

Zastanów się również, czy potrzebujesz laptopa z klawiaturą numeryczną, ponieważ znacznie zmniejszą one frustrację podczas pracy z liczbami i arkuszami kalkulacyjnymi. Można je znaleźć tylko na komputerach do pracy 15-calowych lub większych.

Mniej ważna, gdy jesteś o domu, jest żywotność baterii, choć warto to rozważyć, jeśli chcesz przenieść się do innego pokoju. Komputery do pracy w domu powinny mieć wytrzymałe baterie, bo nigdy nie wiesz, kiedy przyjdzie Ci pracować gdzieś w delegacji lub po prostu na wyjeździe.